طبق اعلامیه درج شده در سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان ، گواهی عدم سوءپیشینه از این به بعد الزامی است و برای دریافت آن می توان به سفارت مراجعه نمایید ، اعلامیه به شرح ذیل می باشد : 

به اطلاع هموطنان محترم می رساند، انجام انگشت نگاری جهت دریافت عدم سوءپیشینه از ساعت 15 روز دوشنبه مورخ 1397/06/05 در این سفارت امکان پذیر می باشد . لذا خواهشمند است هموطنان گرامی به نکات مهم ذیل توجه نمایند: 

1- انجام انگشت نگاری و دریافت عدم سوء پیشینه در کلیه سفارت خانه ها و سر کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران امکان پذیر بوده و پاسخ عدم سوء پیشینه نیز بین 45 تا 90 روز کاری توسط پلیس اینترپل ( پلیس بین الملل ناجا ) به این سفارت خانه اعلام می گردد.

2- در خصوص گواهی عدم سوء پیشینه ، ملاقات های متعددی با مقامات گرجستان و مسئولین خانه دادگستری ( ساختمان قارچی ) انجام شد که بنا به اظهارات آنان طبق قوانین جدید از این پس یکی از مدارک مورد نیاز جهت هر گونه اقامت گواهی عدم سوءپیشینه است ( افراد 14 سال به بالا)

قوانین سختگیرانه مجوز اقامت در گرجستان برای مبارزه با حجم مهاجرت

به گزارش جورجیا تودی، در روزهای آینده، قوانین صدور مجوز اقامت در گرجستان ممکن است کمی پیچیده تر شود. خارجی ها باید سرمایه گذاری به میزان ۳۰۰٫۰۰۰ دلار یا خرید ملک با ارزش حداقل ۱۰۰٫۰۰۰ دلار داشته باشند. در حال حاضر این مبلغ برای سرمایه گذاری ۳۰۰ هزار لاری معادل ۱۱۶ هزار دلار و برای خرید ملک ۳۵ هزار دلار می باشد.

در این صورت آنها می توانند مجوز اقامت موقت برای ۵ سال بگیرند و سپس مجوز اقامت دائمی بگیرند. مجوز اقامت به شهروندان خارجی، در طول مدت اعتبار اجازه ورود و اقامت در گرجستان می دهد. همچنین دارنده اقامت می تواند، یک خارجی دیگر را به گرجستان دعوت کند.

این لایحه، که قبلا به پارلمان ارسال شده، پاسخی برای مبارزه با انبوه مهاجرت است که به اقتصاد آسیب می رساند.

اولین مطرح کنندگان این موضوع، گچا انوکیدزه و ایلیا تسولایا، نمایندگان مجلس، بر این باورند که قانون فعلی در مورد مجوز اقامت، سبب افزایش سرمایه گذاری نشده است.

این فقط یک طرح است که به مجلس ارائه شده ؛  آیا این طرح تایید می شود یا نه ؛ یا اینکه جزئیات دقیق این طرح چه خواهد شد مشخص نیست .

به نقل از خبرگزاری اقتصاد آنلاین

امروز در بازار فردوسى قبل از اينكه نرخ ارز بر روى تابلوى صرافان روشن شود برخى از صرافى‌ها دلار را با نرخ ٩٨٠٠تومان مى‌فروشند، اما هنوز براى خريد دلار از مردم نرخ تعيين نشده است .

در بازار آزاد و خارج از صرافی‌ها، قيمت از ٩٢٠٠ تا ٩٦٠٠ براى خريد متغير است در همين بازار دلار با نرخ ٨٥٠٠ تا ٩٠٠٠تومان خريدارى می‌شود . اغلب صرافان از خريد دلار امتناع می‌كنند .

دلالان علت افزايش و كاهش نرخ را نامعلوم اعلام كردند اما به عقيده آن‌ها با توجه به اين كه دولت سعى دارد جو بازار را آرام كند دلار ارزان‌تر مى‌شود. همچنان توصيه می‌شود مردم وارد معامله نشوند.